Mobilna verzija spletne strani še ni na voljo.

Vrsta programaZa otroke s posebnimi potrebami

LetaBrez omejitev

Način izvajanja programaIndividualno

Izvajanje programa1x 60 ali 2x 30 min tedensko

Glasbena šola za otroke s posebnimi potrebami je program, ki je posebej zasnovan za učence s posebnimi potrebami. Namenjen je vsem, ki imajo radi glasbo, a potrebujejo prilagojeno in spodbudno okolje za izražanje na svoj način. Učenci se lahko povežejo z zvokom klavirja prek prilagojenih učnih metod in ustvarjalnih aktivnosti.

Program poteka v posebej prilagojenem prostoru, ki je zasnovan za zagotavljanje varnega okolja in nemotenega sodelovanja z učiteljem. Učencem nudimo dovolj prostora, kjer lahko na različnih ravneh znanja in sposobnosti brez motenj raziskujejo ter se učijo novih skladb ob posebni podpori učitelja.

Skupaj z glasbo razvijamo učenčevo samozavest, glasbeno izražanje in komunikacijo prek glasbe, tako med učencem in učiteljem kot med učenci. To dosegamo z glasbenimi dialogi, skupnim muziciranjem, glasbenim ustvarjanjem, improvizacijo in podobnimi metodami.
Učencem omogočamo tudi vključevanje v skupinski pouk, kjer sodelujejo v ustvarjalnih glasbenih aktivnostih in poglabljajo svoja glasbeno-teoretična znanja.

“Svoje delo jemljem blazno resno, saj glasba širi zelo nalezljivo bolezen: ljubezen”. 

Nina Suljić je svojo glasbeno pot začela kot učenka klavirja v Glasbeni šoli Trebnje, kjer je nižjo glasbeno šolo zaključila v razredu prof. Zoltana Petra. Kot pevka je v srednješolskih letih sodelovala v vokalni zasedbi Deorina, ki je prejela več mednarodnih srebrnih in zlatih plaket. Harmonijo in kontrapunkt jo je učil skladatelj in dirigent prof. Gregor Zagorc. Leta 2020 je uspešno opravila maturitetni predmet na Konservatoriju za glasbo in Balet Ljubljana, modul A – glasbeni stavek. Po opravljenih sprejemnih izpitih je leta 2020 začela z dodiplomskim študijem glasbene pedagogike, ki ga je končala v letu 2023. Trenutno pa obiskuje še magistrski študij glasbene pedagogike.

Z glasbeno-pedagoškim delom je začela kot učiteljica predšolskih plesnih skupin. V zadnjih letih pa se posveča predvsem poučevanju klavirja. Tako je nabrala že veliko izkušenj z učenci vseh starosti. Ker si pravico do glasbenega izobraževanja zaslužijo vsi, ki si je želijo, se je v zadnjih letih posvetila tudi ranljivejšim skupinam, kot so učenci s posebnimi potrebami. V preteklem študijskem letu je raziskovala povezavo med motnjo avtističnega spektra in klavirske glasbene ustvarjalnosti. Raziskovala je tudi študije primera Autism spectrum disorder and music creativity in predavala na mednarodni konferenci First international conference CALT: Creative Approaches to Learning and Teaching v Osijeku. Svoje pedagoško znanje širi tudi z rednim obiskovanjem sorodnih konferenc in seminarjev. 

Amarilis glasbeni priročnik

GLASBENI PRIROČNIK

Vse, kar morate vedeti o glasbeni šoli in o posameznem instrumentu, si lahko preberete v BREZPLAČNEM glasbenem priročniku, ki si ga lahko prenesete TUKAJ.

Prenesi priročnik
Stopite v stik z nami
Vpis v glasbeno šolo
Vodnik za starše
Inštrumenti